08 czerwca 2018 09:46 | Aktualności

Goście ze Stade

Kolejny raz gościliśmy nauczycieli i uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły BBS II w Stade.

Od 25.05.2018 r. do 31.05.2018 r. w ramach wymiany  spędzało czas w naszym gronie  ośmiu uczniów i trzech nauczycieli ze Stade.

Wspólnie z nimi przygotowaliśmy w szkole nasze regionalne potrawy: farszynki ziemniaczane , soczewiaki,  szarlotkę, naleśniki.  .Stworzyliśmy własną stronę internetową dotyczącą naszej zaprzyjaźnionej grupy oraz zachęcającą do odwiedzenia obu pięknych miast – Gołdapi i Stade.

Podziwialiśmy wystawę obrazów Fredericka Gaβ – jednego z uczestników.

W tym samym czasie jeden z uczniów klasy 3tl naszej szkoły wyjechał na 4 tygodniowy staż do Stade.

Od 2016 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły we współpracy z Gimnazjum oraz Szkołą Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczą w międzynarodowej wymianie z zaprzyjaźnioną szkołą  z partnerskiego miasta  w Niemczech.

Dzieje się to dzięki wsparciu organu prowadzącego szkołę, dyrektorom szkół SP5 i ZSZ w Gołdapi oraz BBS II w Stade, zaangażowaniu  nauczycieli oraz rodzin goszczących uczniów uczestniczących w wymianie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony miły czas.

Uczestnicy wymiany