14 lutego 2018 13:18 | Aktualności

Podsumowanie konkursu plastycznego na temat legalnych substancji psychoaktywnych

W grudniu 2017 roku zakończył się konkurs plastyczny pod hasłem – „DESERT THE LEGAL DRUGS (tobacco, alcohol, sedative medications and sugar)”/”PORZUĆ LEGALNE NARKOTYKI (tytoń, alkohol, leki uspokajające i cukier)”. Był to konkurs na temat w/w legalnych substancji psychoaktywnych. Dwie z nich: tytoń i alkohol zostały uznane oficjalnie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za tzw. legalne narkotyki, stąd pomysł na hasło konkursu. Konkurs był skierowany do przedstawicieli lokalnej społeczności, zwłaszcza do uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli ZSZ oraz innych osób zainteresowanych tematyką zdrowotną i sztuką. W konkursie plastycznym wzięło udział 27 osób (w tym 23 uczniów naszej szkoły). Zgłoszono 15 prac. Część z tych prac to dzieła zbiorowe. Komisja konkursowa rozpatrywała zgłoszone prace w 2 kategoriach: młodzież szkolna i osoby dorosłe. W kategorii młodzież szkolna przyznano nagrody książkowe następującym osobom:

I miejsce – Martyna Ostrowska kl. 1 Tl

II miejsce – Dominika Grażul kl. 2Tgs

III miejsce: Katarzyna Meller kl. 1 Tl i Patrycja Kulesza kl. 1 Tl (praca grupowa)

W kategorii osoby dorosłe nagrody otrzymują:

I miejsce – Aleksandra Sieczkowska (absolwentka ZSZ) i ex aequo Emilia Łabanowska

II miejsce – Renata Wójcik (absolwentka ZSZ)

III miejsce – Elżbieta Krynicka (pedagog szkolny).

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu w II semestrze. Część plakatów już teraz można obejrzeć na wystawie w głównym budynku szkoły. Inne plakaty pojawią się wkrótce w KĄCIKU WIEDZY MEDYCZNEJ – „TWOJE ZDROWIE W TWOICH RĘKACH”, który znajduje się na parterze głównego budynku szkoły obok sali gimnastycznej. Niektóre prace konkursowe będą umieszczone w gabinecie medycznym ZSZ.

Ewelina Sawościan – koordynator projektu

Konkurs plastyczny pod hasłem – „DESERT THE LEGAL DRUGS (tobacco, alcohol, sedative medications and sugar)”/”PORZUĆ LEGALNE NARKOTYKI (tytoń, alkohol, leki uspokajające i cukier)” stanowi część Projektu profilaktyki zdrowotnej – „DOBRA KSIĄŻKA I SZTUKA – FURTKĄ DO GODNEGO ŻYCIA BEZ NAŁOGÓW”. Zadanie to realizowane jest ze środków finansowych Gminy Gołdap w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap 2017.