14 lutego 2018 13:16 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE. BEZPIECZEŃSTWO KIEROWCÓW I PIESZYCH NA DRODZE

„BEZPIECZNE FERIE. BEZPIECZEŃSTWO KIEROWCÓW I PIESZYCH NA DRODZE” – FUNKCJONARIUSZ POLICJI NA SPOTKANIU Z MŁODZIEŻĄ ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH

Dnia 16 stycznia 2018 r. w ramach współpracy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi z pedagogiem szkolnym, zorganizowano spotkanie funkcjonariusza Policji z uczniami technikum i szkoły zasadniczej pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe. Bezpieczeństwo kierowców i pieszych na drodze”. Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Dobrzyński, uświadamiał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas sportów zimowych, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. W miejscach specjalnie do tego przygotowanych. Policjant uwrażliwiał, że tylko zdrowy rozsądek i ostrożność, bez substancji psychoaktywnych, pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie. Zwracał uwagę na zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia w postaci zwisających z balkonów i dachów masywnych sopli lodu. Funkcjonariusz udzielił instruktażu o powiadamianiu w takich sytuacjach: osoby dorosłe bądź funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy potrafią usuwać istniejące niebezpieczeństwo. Przedstawił ideę Krajowej Mapy Zagrożeń, wskazał zasady rekrutacji do służb mundurowych – Policji. Zajęcia miały na celu kształtowanie myślenia przyczynowo – skutkowego i brania odpowiedzialności za drugiego człowieka, zwłaszcza w ruchu drogowym. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem wśród młodzieży.

Elżbieta Krynicka, pedagog