MŁODZI HANDLOWCY

Czas na zmiany …

Podczas zajęć dodatkowych ” Nieformalny sklepik”  ustaliliśmy ze zmienimy nazwę Spółdzielni Uczniowskiej Świtezianka oraz nadamy nazwę dla sklepiku szkolnego. Czekało nas nie lada wyzwanie. Przy pomocy burzy mózgów wyłoniliśmy nazwy, które  najbardziej się nam podobały:
- dla spółdzielni uczniowskiej :„Sami Swoi’’ , „Ekonomik’’ , „ Wspólna Sprawa’’ , „Młodzi Handlowcy’’ ,

-dla sklepiku : „ KRAINA SMAKU ”, „MERKURY ( Bóg handlu)”. „MROCZNY KĄT”, „ROCKEFELLER”

Po zasięgnięciu opinii publicznej  i wyrażeniu naszego zdania  doszliśmy do wniosku,
że najwłaściwszą nazwą dla naszej szkolnej spółdzielni będzie nazwa Młodzi Handlowcy, natomiast sklepik szkolny będzie nosił nazwę ROCKEFELER. 

Nie wszyscy uczniowie i nauczyciele są zadowoleni z takiego wyboru ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich zadowolić można …

W związku  ze zmianą nazw  zaprojektowaliśmy i zmieniliśmy szyldy.

 

AKCJA PROMOCYJNA „ZJEDZ DRUGIE ŚNIADANIE

 

Przeprowadziliśmy akcję promocyjną na terenie naszej szkoły pod hasłem ZJEDZ DRUGIE ŚNIADANIE. Podczas długiej przerwy uczniowie mogli kupić kanapki wykonane przez uczniów klasy2  ks. W ramach promocji, każdy kto zakupił kanapkę , herbatę otrzymał gratis. Kanapki rozeszły się jak świeże bułeczki. Jednak po zakończeniu akcji zgodnie stwierdziliśmy, że była zbyt mała reklama z naszej strony i że same ogłoszenia rozwieszane w budynkach szkolnych nie wystarczą. Należy bardziej zwrócić uwagę społeczności szkolnej na organizowanie tego typu wydarzenia np. w formie kolorowych plakatów.

 

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

 

                  Dnia 8 października 2014 r. wspieraliśmy akcję szkolną „Zjedz zdrowe drugie śniadanie”.
Po uzgodnieniach z klasą 2 k (grupa kucharzy) postanowiliśmy przygotować oprawę promocyjną dla potraw przygotowanych jako zdrowe drugie śniadanie.

             Dzięki doświadczeniu jakie zdobyliśmy podczas ostatniej akcji porozwieszaliśmy ogłoszenia ale również przygotowaliśmy kolorowe plakaty nawołujące do spożywania zdrowej żywności. Uczniowie podczas zajęć projektowych „Nieformalny sklepik szkolny”, przygotowali hasła promujące zdrową żywność, wykorzystali je w swoich plakatach, które miały zachęcać do zakupów towarów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem p. Lidii Szymko.

 Nasi kucharze byli niezawodni, przygotowali kanapki, sałatki a także świeży sok z pomarańczy przez nich samodzielnie wykonany. Grupa projektowa wcieliła się w rolę sprzedawców i sprawnie obsługiwała klientów. Cały asortyment  znalazł swoich nabywców 

i przyniósł oczekiwane zyski.

 

Wspólnie stwierdziliśmy, że to nie ostatnia nasza akcja.

 

PROGRAM „STOP 18”

Dnia 12 listopada 2014 r. podczas zajęć przeprowadzony został konkurs pod nazwą ”STOP 18” dotyczący odpowiedzialnej sprzedaży.

Uczniowie zostali zapoznani z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi zasad sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Uczyliśmy się, że czasami bardzo trudno jest określić wiek osoby
na podstawie wyglądu, często się w takich sytuacjach mylimy i dlatego niezbędne jest okazywanie dowodu tożsamości  podczas sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Uczestnicy zostali zapoznani

z możliwościami asertywnej odmowy sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim.

Podczas konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wyboru składający się
z 20 pytań. Maksymalną liczbę punktów uzyskała Marta Kuprajtys z
klasy 2ks.

 

Serdecznie GRATULUJEMY Marcie !!!